Новий порядок речей

Системи зберігання – це must have інтер’єрів. Саме завдяки їм складається ситуація, коли функція зустрічається з естетикою без втрат для обох сторін.

Скандинавські інтер’єри в більшості своїй про «менше значить більше», де присутність кожного предмету має бути обґрунтованою. Даніель Остман із Daniel Östman Interiors порівнює простір з білим полотном, який йому як дизайнеру треба заповнити і знайти баланс, а функціональність – з гігієною, про яку можна не говорити, тому що вона завжди мається на увазі.

Модуль з колекції Zet Storage System від MENU

Тумби Frame від by Lassen

Комод з колекції Private від GUBI

Так склалося історично, оскільки житло в скандинавських країнах завжди було дорогим і невеликим за площею. Тому дизайнери намагалися в минулому і продовжують сьогодні розробляти багатофункціональні предмети – наприклад, журнальний столик, який виконує також роль скрині, бра, вмонтоване в поличку, або комод з акустичною системою, який має ще й вільний простір для зберігання.

Акустична система Lemus HOME

Сучасний тренд, пов’язаний з мінімізацію візуального шуму, створенням спокійних у всіх сенсах середовищ і життям з меншою кількістю речей, знову пригортає увагу до предметів, що допомагають приборкати хаос. Ідеальна ситуація, за словами дизайнерки зі Швеції Луїзи Ліл’єнкранц / Louise Liljencrantz, – це виготовлення меблів на замовлення. «Такі предмети слідують за простором, – каже Луїза, – чого найчастіше неможливо добитися від готових меблів. Це майже завжди кухні, гардеробні, книжкові полиці, призначені для конкретного простору, які ідеально в нього вписуються». Ці рішення можуть бути доповнені готовими комодами, тумбами, вітринами, які насправді можуть і самі впоратися з багатьма задачами. Серед пропозицій скандинавських компаній, представлених в нашому каталозі, є модульні системи зберігання, з закритими та відкритими секціями, з яких можна скласти власну композицію під конкретні цілі і параметри існуючого простору.

Punctual Shelving System від ferm LIVING

Система від String Furniture

Модуль з колекції New Order від HAY

Комод S3 від Andersen

Такі класичні за своєю функцією предмети, як вузькі закриті шафи-пенали та лаконічні прикроватні тумби з шухлядами, стануть у пригоді в будь-якому за площею просторі. Незамінні у маленьких квартирах, вони також гарно виглядають у великих приміщеннях попри свої тендітні пропорції, бо залишають вільний простір, такий важливий у мінімалістичних інтер’єрах.

Тумба з колекції Private від GUBI

Тумба з колекції Frame від by Lassen

Шафа Sill Cupboard від ferm LIVING

На іншій від бажання все заховати чаші терезів знаходяться рекомендації створювати невеликі натюрморти з керамічних, скляних об’єктів та книг. «Завжди демонструйте у просторі свої улюблені речі, – каже Саша Антіч / Saša Antić, шведський стиліст інтер’єрів. – Тумби, консолі на різній висоті можуть надати більш драматичного відчуття. Крім того, їх легко переміщати по кімнаті, можна згрупувати або розділити, щоб створити прекрасні натюрморти. Нехай ваші натюрморти рухаються за поличками, які можна розташувати, наприклад, як пазли, або на барвистих приставних столиках та підставках». Обладнанням для таких інтер’єрних експозицій можуть служити також вітрини-дісплеї та відкриті стелажі, функціональність яких важко переоцінити. Вони будуть доречні і в кухні, і в дитячій, і в кабінеті, і навіть у ванній кімнаті, не кажучи вже про вітальню.

Модулі з колекції Frame від by Laassen

Вітрина з колекції Haze ferm LIVING

Miru Glass Montre від ferm LIVING

Вітрина з колекції Private від GUBI

Не забувають практичні скандинави про використання менших форм – різноманітних корзин, коробок та ящиків. Поряд з мобільністю ці предмети характеризує декоративність за фактурою, матеріалом та кольоровим рішенням, про що завжди дбають виробники, і виконують таким чином не одну, а декілька ролей. Функціональність має для скандинавів важливе значення, але й про естетику не варто забувати – золоте правило, яке простежується в кожній деталі інтер’єру.

Перейти від задумів про організацію речей у власному просторі до справи допоможе спеціальний розділ у нашому webshop, де зібрані шафи, комоди, тумби та системи зберігання від провідних скандинавських брендів, з якими працює Svartisen.

Корзини Bead Basket від HAY

Ящики Colour Crate від HAY

Ящики Paper Pulp Box від ferm LIVING

LEAVE A COMMENT

RELATED POSTS