Lemus: компроміси – не наш шлях

Якось так подумав у 2014 році молодий данський дизайнер та підприємець Расмус М. Каструп і започаткував власну компанію Lemus, яка спеціалізується на виробництві сучасних саунд-систем для дому у форм-факторі «акустичні меблі» та портативних аксесуарів.

Сьогодні компанія Каструпа – це два бренди: Lemus HOME і Lemus Lifestyle. Домашня колекція включає в себе кілька моделей акустичних Hi-Fi-систем Classic, Artistic та Piano із вбудованим HDMI, потоковим передаванням, Wi-Fi, Multiroom та Bluetooth, «одягнених» у мінімалістські меблі в 3-х варіантах декору: шпон чорного ясена, дубу або американського горіху та з люксовими текстильними деталями від Danish Gabriel. Безкомпромісність виражена у співвідношенні якості звучання з технологією «розумний дім» і дизайну оболонки та її матеріалів. Обидві сторони медалі Lemus HOME вже встигли отримати нагороди та схвальні рецензії від спеціалістів в обох сферах. Це стосується і Lemus Lifestyle – лінійки аксесуарів для сучасних номадів, які у бездротових навушниках і колонках шукають не лише високу якість звуку, а й стриманий дизайн у кращих традиціях данських майстрів.

Расмус М. Каструп / Rasmus M. Kastrup, засновник та CEO компанії Lemus

Як у багатьох успішних бізнесах, історія Lemus починалась з тернів і до зірок могла б не вирулити, якби не завзятість вчорашнього студента Расмуса М. Каструпа, його палке бажання створити якісний продукт на межі двох дисциплін – технологій та дизайну – і сприятлива фортуна. Першу партію – 500 штук бездротових колонок за власним дизайном він заказав у 2014 році у Китаї, витративши усі власні збереження і влізши у борги. На цьому все могло і закінчитись, тому що китайський виробник після оплати замовлення зник і не виходив на зв’язок. Аби врятувати замовлення і щойно народжену компанію, довелося долучити до справи Раду з експорту Китаю. Так «спікери» приїхали до Данії, решта – вже історія.

Bluetooth-спікер Lemus Vintage

Bluetooth-спікери Lemus Nova

Поштовхом для появи суб-бренду Lemus HOME стала особиста ситуація: Расмус переїжджав до квартири дівчини з власним скарбом, до якого входили громіздкі колонки та підсилювач, і це майже не стало причиною розриву стосунків, бо псувати власний інтер’єр цими монструозними предметами дівчина відмовилась. Так, в 2015 році Расмус вперше замислився над забезпеченням гарного звучання під час домашніх вечірок, яке б при цьому мало ще й естетичну оболонку, а в 2016-му разом з технологами музичного обладнання розробив динаміки з професійним звучанням, вбудовані в меблі.

Lemus HOME Classic 1500, шпон – американський горіх

Lemus HOME Classic, шпон – чорний ясен

Lemus HOME Classic 1500, шпон – дуб

Наступною важливою віхою на стрімкому шляху успіху компанії стало рішення просувати продукцію Lemus не на спеціалізованих ярмарках електроніки, а на дизайнерських виставках і відповідному ринку. Дизайн-орієнтованість данців всім відома, а інші споживачі мали підтягнутися, тому що в цьому сегменті працює не так вже й багато компаній. Так і сталося, позиціонування виявилось напрочуд вдалим – один рік продажів і акустична система Lemus HOME отримала German Design Award (2017). У 2019 додалася ще одна нагорода за дизайн – European Product Design Award, а згодом й акустичні властивості системи отримали найвищий бал – шість зірок і позначку «highly recommended» від LB Tech Reviews, найбільш впливового медіа з побутової електроніки у країнах Північної Європи. «Якщо на мить ігнорувати дизайнерські достоїнства і розглядати систему як комбінований набір активних бездротових колонок, ви отримаєте багато звуку за свої гроші. І останнє, але не менш важливе: все це загорнуте в данські меблі, що саме по собі може коштувати всю ціну, але тут це можна вважати безкоштовним бонусом», – цитата з LB Tech Reviews.

Bluetooth-навушники Lemus EarBuds

Звукова система Lemus HOME розроблена провідними світовими звуко-інженерами високого класу, які зазвичай працюють для найдорожчих брендів Hi-Fi, а меблева частина виробляється віртуозними майстрами – все «designed, developed & produced in Denmark». Система базується на Wi-Fi, а це означає, що найновіші оновлення програмного забезпечення впроваджуються без зайвих клопотів. Відсутність дротів, непомітність техніки в інтер’єрі в поєднанні з її широкими стрімінговими можливостями, підключенням до ТВ чи музичних систем робить лінійку Lemus HOME бажаною для всіх поціновувачів гарного звуку та данського дизайну. Кажуть, що баси Lemus HOME здатні «не тільки розгойдати ноги, але і все тіло само по собі приєднується до ритму». Тому і ми не встояли і привезли Lemus HOME Classic 1500 і стильні аксесуари з лінійки Lemus Lifestyle в Київ, поповнивши колекцію шоуруму Svartisen ще одним данським брендом, аби наші споживачі теж мали змогу отримувати безкомпромісну радість від користування продуктами Lemus. «Гарний звук має бути чутним, а не видимим» – все буде Lemus!

Керування акустичною системою Lemus HOME зі смартфону

 

LEAVE A COMMENT

RELATED POSTS